BELYSNING / Bordslampor / Bordslampa 7897180
*
nr 789 7180
Bordslampa
Keramik, Reliefmotiv, 50-tal, höjd: 120
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 november 2012
kl 17:29:10
- Budhistorik
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik reliefmotiv
-
1003 Bordslampa
Daum Nancy, Frankrike. Underfångsglas. Signerad. H..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22
-
9104 Bordslampa
keramik. Höjd: 110 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:17
-
9141 Bordslampa
Kina, fd perukstock, porslin. Höjd: 61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:22
-
8307 Bordslampa
Kosta, Göran Wärff (1933-2022), Sverige. Höjd: 62 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:07
-
9051 Bordslampfot
florarl dekor, bemålad matll. Höjd: 32 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:03
-
9047 Bordslampor
2 st, Kai Lange, Fog & Mørup, Royal Copenhagen, Ti..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:40
*
Bordslampa
nr 789 7180
Bordslampa
Keramik, Reliefmotiv, 50-tal, höjd: 120
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 november 2012 |
- Budhistorik
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik reliefmotiv
-
1003 Bordslampa
Daum Nancy, Frankrike. Underfångsglas. Signerad. H..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22 -
9104 Bordslampa
keramik. Höjd: 110 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:17 -
9141 Bordslampa
Kina, fd perukstock, porslin. Höjd: 61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:22
-
8307 Bordslampa
Kosta, Göran Wärff (1933-2022), Sverige. Höjd: 62 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:07 -
9051 Bordslampfot
florarl dekor, bemålad matll. Höjd: 32 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:03 -
9047 Bordslampor
2 st, Kai Lange, Fog & Mørup, Royal Copenhagen, Ti..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:40